GYŐRI SZC PÁLFFY MIKLÓS KERESKEDELMI ÉS LOGISZTIKAI TECHNIKUM

 

 Telefon: 96/516-716                    9023 Győr, Földes Gábor utca 34-36.             E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

in Hírek

Az ELTE Társadalomtudományi Kara rendezte meg a „Legyél te is közgazdász!” verseny országos döntőjét Budapesten, ahová iskolánkból három csapat is továbbjutott. A 11. a osztályból Horváth Petra és Horváth Alexandra, a 11. b osztályból Kiss Richárd és Schajermann Ákos és a 11. c osztályból Bóka Olivér és Tóth Márk alkották a csapatokat. A pénteken délután 3 órakor kezdődő versenyre mindannyian izgatottan készülődtünk. Először egy írásbeli fordulón vettünk részt, ahol tesztfeladatokkal mérték fel tudásunkat. A legjobb hat csapat jutott tovább a szóbeli megmérettetésre, legnagyobb örömünkre iskolánk 11.b-s csapata is. Kihúztuk a kidolgozandó feladatot. Mi voltunk az utolsó előadók az úgynevezett „BigMac index”-xel. Miután mindenki elmondta a kidolgozott előadásait, közös beszélgetést folytattunk, hogy felmérje a zsűri, hogy milyen mélyen gondoltunk bele a problémákba. Kis szünet után kihirdették az eredményt és a mi csapatunk a 4. helyezést érte el. A jó helyezés mellett az úton sokat beszélgettünk, és jó ismerősöket szereztünk.

Schajermann Ákos

Vonalban

Oldalainkat 716 vendég és 0 tag böngészi