GYŐRI SZC PÁLFFY MIKLÓS KERESKEDELMI ÉS LOGISZTIKAI TECHNIKUM

 

 Telefon: 96/516-716                    9023 Győr, Földes Gábor utca 34-36.             E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

in Hírek

2

Az 1956-os forradalom és szabadságharcra emlékezve, Nagy Imre miniszterelnökünk tiszteletére rendezett emléktúrát október 18-án a Nagy Imre Társaság, amelyen iskolánk 11 tanulója vett részt: Borbély Patrik, Kiss Patricia,  Popa Kincső Anna, László Rebeka, Kozma Szabrina 11. b osztályos tanulók, Fliszár Sára Virág, Nágel Zsófia, Nagy Regina, Seffer Klaudia, Perlaky Márk, Vigh Dávid 10. b osztályos tanulók.

1956. október 23-án tört ki Budapesten a forradalom a kommunista diktatúra ellen. Az ezt megelőző napon Badacsonytomajon, a Zabó családnál szüretelt Nagy Imre, a forradalom mártírhalált halt miniszterelnöke. Erre emlékezve szervezték meg ezt a hagyományosnak tekinthető balatoni kirándulást, melyen diákjaink  érdekes és tanulságos történeteket hallhattak a miniszterelnök életútjáról.

Köszönjük a győri Nagy Imre Társaságnak, hogy ebben a tanévben is részt vehettünk a túrán.

Vonalban

Oldalainkat 296 vendég és 0 tag böngészi