GYŐRI SZC PÁLFFY MIKLÓS KERESKEDELMI ÉS LOGISZTIKAI TECHNIKUM

 

 Telefon: 96/516-716                    9023 Győr, Földes Gábor utca 34-36.             E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

in Hírek

23 évvel ezelőtt kezdték meg iskolánkban tanulmányaikat azok a szakközépiskolai tanulók, akik e tanév végén tesznek szakmai vizsgát. Őket azzal a feltétellel vettük fel 2016-ban, hogy a 3 évet követően – szakmai bizonyítvány birtokában - lehetőségük lesz 2 év alatt érettségi bizonyítványt szerezniük. Ezekben a tanévekben – nappali tagozaton térítésmentesen - csak közismereti tantárgyakat kell tanulniuk, és tanulmányaik befejezését követően 4 tantárgyból kell érettségi vizsgát tenniük. (5. tantárgyként a szakmai végzettség beszámítódik.) A tanulók törvényileg meghatározott keretek között jogosultak családi pótlékra, ingyenes tankönyvre, diákigazolványra és tanulói biztosításra.

A részletes feltételekről diákjainkat Szabó Krisztina, a Győri Szolgáltatási SZC Kosuth Lajos Középiskolája és Kollégiuma tagintézmény-vezető helyettese tájékoztatta, mert e szakképzési centrumon belül ebben az intézményben lesz lehetőségük tanulmányaik folytatására.

Vonalban

Oldalainkat 355 vendég és 0 tag böngészi